Akné v těhotenství

Tak jako mnoho věcí v těle ženy v průběhu těhotenství ovlivňují rozbouřené hormony také kvalitu pleti. Nemalé množství nastávajících matek se tak při očekávání narození svého potomka musí potýkat s nepříjemnými projevy akné na obličeji, krku, dekoltu a někdy i na zádech. Zvýšená hladina hormonů totiž podporuje funkci mazových žláz, které se tak snáze ucpávají, což vede ke vzniku bolestivých pupínků.

Co na akné v těhotenství?

  • častěji pleť omývat čistou vodou a pravidelně pít – voda pomáhá odplavovat z těla nečistoty a škodliviny, což napomáhá správné funkci ledvin i pokožky
  • nevystavovat pleť zbytečně slunečnímu záření a jiným dráždivým vlivům, používat jen kvalitní kosmetiku na bázi vody
  • pleť je možné čistit přípravky vhodnými pro těhotné ženy – za zmínku stojí například krém Elicina, Sébium AKN od Biodermy apod.
  • v opravdu závažných případech je nutné požádat o radu lékaře, který může předepsat silnější přípravky; třeba i s lokálním antibiotickým účinkem

Důležité je si ovšem uvědomit, že akné v průběhu těhotenství, ať už je jakkoliv nepříjemné, velice často odezní samo za nějaký čas po porodu, proto není nutné se jím v průběhu těhotenství zase až tak znepokojovat.

Komentáře, diskuze

Přidat komentář