Cestovní pojištění pro těhotné

V případě, že se těhotná žena chystá vycestovat do zahraničí, je velmi vhodné, aby si sjednala cestovní pojištění navržené speciálně pro těhotné ženy. V jiném stavu je totiž riziko zdravotních potíží při změně prostředí podstatně vyšší a lékařská péče v zahraničí může být pro mnohé finančně velmi náročná, rizikovost cestování je proto vždy dobré konzultovat s gynekologem. Pokud probíhá těhotenství bez problémů a matka i plod jsou v pořádku, není žádný důvod si kýžený odpočinek u moře nedopřát.

Co zvážit před cestou do zahraničí?

  • svůj zdravotní stav! – rozhodně není vhodné cestovat v pokročilém těhotenství (nad 7. měsíc), při těhotenské cukrovce, anémii, vícečetném těhotenství, vysokém krevním tlaku, nestandardním průběhu těhotenství atd.
  • hygienické podmínky a riziko infekčních chorob v místě pobytu
  • dostupnost lékařské péče
  • způsob dopravy, vzdálenost a časový posun – nezapomeňte myslet na dostatečné pohodlí a možnost odpočinku či protažení se během cesty
  • počasí – velká zima, velké vedro, výrazné výkyvy teplot (nepodcenit přípravu na změnu podnebí)
  • rizika při každodenních činnostech – úrazy, pády, havárie apod.

V případě, že cestování schválí gynekolog, zdravotní stav matky i dítěte je v pořádku a všechna ostatní rizika jsou přijatelná, zbývá pouze zajistit cestovní pojištění a hurá na dovolenou. Problém může představovat pouze skutečnost, že pojištění těhotných žen nabízejí jen některé banky a je spojeno s několika podstatnými podmínkami a výjimkami. Vhodnou banku lze nejlépe nalézt podle ohlasů na internetu, nebo doporučení známých.

Cestovní pojištění v těhotenství

  • nejčastěji pouze do 6. nebo 7. měsíce těhotenství (24. až 28. týden)
  • nevztahuje se na těhotenské testy, úkony spojené s potratem, sterilizací nebo umělým oplodněním
  • většina pojišťoven odmítá pojistit ženy s rizikovým těhotenstvím a těhotné ženy v pracovní neschopnosti
  • je nutné zjistit si podrobně všechny výjimky a nehrazené položky, stejně jako případné doplňkové služby pojištění

Podle stávajících ohlasů vychází těhotným ženám nejlépe vstříc ERV pojišťovna (Evropská pojišťovna) nebo Adria Way. Dále poskytují pojištění pro těhotné, případně pojištění, které zahrnuje i možné zdravotní problémy spojené s těhotenstvím, například Generali pojišťovna, Slavia pojišťovna, ČSOB pojišťovna, Allianz a další.

Správnou pojišťovnu lze vybrat až po zvážení vhodného rozsahu pojištění, výluk či doplňkových služeb, které jsou v pojistce od dané banky zahrnuty, a samozřejmě stanovené ceny takto nastaveného pojištění těhotných žen.

Komentáře, diskuze

Přidat komentář